Libadiye Cad. Tahralı Sk. Kavakyeli Plaza A Blok D:5 Ataşehir / İstanbul

W3 E-Fatura

Workcube, Gelir İdaresi Başkanlığı e-Fatura uygulamasına tabi olan müşterilerine Workcube ERP üzerinden gerçekleştirebilecekleri “Özel Entegrasyon”, “GİB Portal”, “Entegrasyon” uygulamalarına yönelik e-Fatura çalışmalarında eksiksiz çözüm sunuyor.

Özel Entegrasyon

Diğer e-Fatura yöntemlerinden olan Özel Entegrasyon uygulamasını tercih edecek Workcube kullanıcıları, Workcube’ün teknolojik çözüm ortaklarıyla birlikte e-Fatura işlemlerini eksiksiz yerine getirebilecek.
Kimler İçin Uygundur?
Faturalama ihtiyaçları farklılık gösteren veya çok sayıda fatura düzenleyen mükelleflere, kendilerine ait bilgi işlem alt yapısının yetersiz olması halinde teknik yeterliliğe sahip bir özel entegratörün bilgi işlem sistemi vasıtasıyla elektronik fatura alıp gönderebilme imkanı sağlanmıştır. Gelir İdaresi Başkanlığından özel entegrasyon izni almış mükellefler bilgi işlem sistemleri kullanarak da e-Fatura uygulamasından yararlanabilir.

Gelir İdaresi Başkanlığı yaptığı açıklamada, e-Faturaya geçişte ve daha sonraki süreçlerde özel entegratörle çalışmanın faydalarını şöyle açıklıyor;

  • Manuel olarak fatura oluşturma yükünüzü ortadan kaldırır ve faturalama sürecinizi hızlandırır.
  • Herhangi bir sistem altyapısı yatırımı gerektirmediğinden maliyet ve zaman tasarrufu sağlar.
  • Faturalama sürecini yönetecek teknik ve idari personel ihtiyacınızı minimize eder.
  • Faturalandırma sürecindeki tüm aşamaları anlık olarak izleyebilmenizi sağlar.
  • Adınıza düzenlenen faturaları istediğiniz formatta tarafınıza sunarak iç süreçlerinizi kolaylaştırır.
  • Faturalama süreciniz profesyonel bir organizasyon tarafından gerçekleştirilir.
  • Anlaşmanız halinde, faturalarınızı sizin adınıza muhafaza eder.
Workcube, Türkiye’deki yasal düzenlemelere ve teknolojik gelişmelere paralel olarak yenilediği ve geliştirdiği ERP ile bütünleşik e-Dönüşüm çözümlerini, konusunda deneyimli teknoloji ortaklarıyla birlikte eksiksiz gerçekleştiriyor.

GİB Portal

Workcube’ün e-Fatura uygulamaları kapsamında yer alan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ücretsiz sunduğu GİB Portal üzerinde işlem yapmak isteyen Workcube kullanıcıları, Workcube ERP üzerinden düzenledikleri faturaları GİB’in istediği formatta export ederek, Gelir İdaresi Başkanlığına upload edebiliyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nca Portal yükleme sınırında güncelleme yapılmış olup aylık 5000 adet olan fatura yükleme sınırı 1 Nisan 2014 itibariyle 500 adete düşürülmüştür.
Kimler İçin Uygundur?
Bilgi işlem sistemlerinin entegre edilmesi koşuluyla e-Fatura Uygulamasını kullanma konusunda yeterli alt yapıya sahip olmayan kullanıcıların uygulamadan yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. e-Fatura Portalı, e-Fatura Uygulamasına ait temel fonksiyonları bünyesinde barındırmaktadır.

Kullanıcılar,e-Fatura gönderme ve/veya alma ile ilgili temel işlemleri, portal içerisinde sunulan arayüzleri kullanarak yapabileceklerdir.


Entegrasyon

Workcube e-Faturayı “Entegrasyon” uygulaması ile kullanacak olan ve Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gerekli altyapıyı sağlayabilen Workcube müşterileri ise e-Faturalarını direk kendi sistemleri üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı’nın platformuna gönderebiliyor.
Kimler İçin Uygundur?
İşletmelerin kendilerine ait bilgi işlem sistemini Başkanlığın sistemine entegre ederek 7/24 kesintisiz bağlantı sağlayabilecek mükelleflerin kullanabilmeleri amacıyla geliştirilmiştir.